دات نت نیوک

 تاریخچه

براساس اصول ٤٣ و ٤٤ قانون اساسی مبنی بر تعیین فعالیتهای اقتصادی در سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی و همچنین ماده ٢ قانون شرکتهای تعاونی ، شرکت تعاونی شرکتی تعریف شده است که از اشخاص حقیقی و حقوقی بمنظور رفع نیازمندی های مشترک و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی از طریق خود یاری و کمک متقابل و همکاری آنان برابر اصولی که در موارد دیگر این قانون مطرح است تشکیل می شود.

بر این مبنا شرکت تعاونی اعتبار کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران پس از کسب مجوز تاسیس از اداره کل تعاون در تاریخ ٩٣/٠٩/١٥ و تایید اعضاء محترم هئیت مدیره توسط اتاق تعاون استان تهران اساسنامه آن طی ٥٧ ماده و ٣٤ تبصره و با سرمایه اولیه ٢٣٧،٥٠٠،٠٠٠ ریال در تاریخ 93/11/19 به تصویب رسید. در تاریخ ٩٤/١٠/١٤ مجوز تآسیس آن توسط اداره کل مقررات و مجوزهای بانکی بانک مرکزی صادر و ابلاغ و در تاریخ ٩٥/٠٢/١٨ آگهی تاسیس آن در روزنامه رسمی به چاپ رسید. همچنین در تاریخ 96/04/14 و بر اساس مجوز شماره 109987 مجوز فعالیت تعاونی از طریق بانک مرکزی صادر گردید.


 اهداف

در راستای اجرای اصول 43 و 44 قانون اساسی کشور در جهت رشد و چابک سازی اقتصادی و ارائه خدمات به بازنشستگان زحمتکش و خدوم شهرداری به تعاونی اعتبار سازمان بازنشستگی به منظور ترویج و تحکیم مشارکت،همکاری و تعاون عمومی در تامین نیازهای اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی فعالیت خود را آغاز و زمینه تحقق عدالت اجتماعی را،با تامین نیازمندیهای اعتباری و رفاهی اعضاء از طریق پرداخت انواع تسهیلات و کمک هزینه درمانی ، وام مسکن و ... برای اعضا فراهم آورد .

  • این ماموریت از طریق اقدامات زیر محقق می گردد :
  •   افتتاح انواع حساب سپرده های مختلف و پرداخت وام و تسهیلات اعتباری با دریافت کارمزد
  •   اخذ وام قرض الحسنه و تسهیلات اعتباری از بانک ها و موسسات اعتباری مجاز
  •   اخذ کمک و هدایای نقدی و غیر نقدی از دولت ، اشخاص حقیق و یا حقوقی
  •   تودیع وجوه به حساب سپرده بلند مدت و کوتاه مدت نزد بانکها و موسسات اعتباری مجاز
  •   انجام سایر خدمات اعتباری برای اعضاء در حدود امکانات و در چارچوب مقررات
  •   خرید سهام اتحادیه تعاونی اعتبار مربوط و خرید اوراق مشارکت دولتی و یا تضمین شده توسط دولت در چارچوب مدیریت نقدینگی شرکت

 درباره تعاونی

تعاون و همکاری می تواند در تحقق رشد و شکوفایی جامعه نقشی به سزا ایفا کند و همچنین با گسترش فرهنگ تعاون، وحدت و همدلی در جامعه حاکم می گردد، اگر چه در نظر اول هدف از توسعه تشکیلات تعاونی، توجه و پیوستن گروههای گوناگون اجتماعی به تعاونی ها، توجیهات اقتصادی و رفع نیازهای مادی افراد است، لکن تلاشهای تعاونی متکی بر، اساس معنوی دقیقی می باشد که موجبات همبستگی عمیق مردم را فراهم می سازد به همین علت صرف نظر از مزایا و ارزش های اقتصادی که در فلسفه وجودی تعاونی ها نهفته است جنبه های معنوی و اجتماعی و آثار سازنده ای که تعاونی ها در بهبود وضع اخلاقی، تربیتی و تغییر افکار و اندیشه های افراد دارند باید مورد توجه قرار گیرد.


 معرفی

تعاونی اعتبار کارکنان و بازنشستگان سازمان بازنشستگی بر اساس تامین نیازهای مشارکت اجتماعی و همچنین تولید و افزایش ثروت از یکسو و پرداخت تسهیلات متنوع به اعضاء در تاریخ 1395/11/19 تشکیل و پس از اخذ مجوز های لازم و همچنین آماده سازی فضای اداری و تجهیز و تامین نرم افزار های مورد نیاز و جذب نیروهای متخصص در پایان سال 95 آماده ارائه خدمات به کلیه همکاران محترم برابر اساسنامه مصوب بوده و متعاقبآ پس از وصول مجوز فعالیت رسمی از بانک مرکزی و تامین منابع ، پرداخت تسهیلات به کارکنان سازمان بازنشستگی و واحد های تابعه و بازنشستگان محترم آغاز که طی اطلاعیه های رسمی و از طریق همین سایت به اطلاع همکاران محترم خواهد رسید .